Haber

Almanya’da Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı kaçırma planıyla ilgili dava sürüyor

Almanya’da Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı kaçırmayı planladıkları ve darbe girişiminde bulunacakları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada, “United Patriots” örgütünün üyeleri olan sanıklar, “çok aşamalı bir planla iç savaşa benzer koşullar yaratmak ve amacı gütmek” suçlamasıyla yeniden mahkemeye çıkarıldı. federal hükümetin devrilmesi”.

Alman hükümetini devirmeyi planlamak ve Karl Lauterbach’ı kaçırmayı planlamakla suçlanan 76 yaşındaki sanık, duruşmada terör örgütüne üye olduğu iddialarını yalanladı.

İddia makamı, iddianamede “Reichsbürger” (İmparatorluk Vatandaşları) çevresine mensup olarak sınıflandırılan sanıkların temel amacının özgür demokratik temel düzeni yıkmak olduğunu savunuyor.

Sanıkların planlarının bir kısmının “Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı kaçırmak” olduğu, yerel bir terör örgütünün kurucusu veya üyesi oldukları ve federal hükümete karşı son derece hain bir girişim hazırlığında oldukları ileri sürülüyor.

Sanıkların Almanya’daki elektrik altyapısına patlayıcılarla saldırarak Almanya genelinde elektrik kesintisine neden olmak istedikleri belirtildi.

Söz konusu grup üyeleri 14 Nisan 2022’de gözaltına alındı. Gözaltına alınan örgüt mensubunun 5’inin tutuklu yargılanmalarına 17 Mayıs’ta başlandı.

Davayla ilgili kararın Ocak 2024’te verilmesi bekleniyor.

silifke-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu