Haber

Tekirdağ’da Bir Eve Giren Kadın Kirli Sepetiyle Eşyaları Çaldı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir eve giren kadın, kirli sepetiyle evde ne bulduysa çaldı. 4 bin 500 doları çalan kadının doldurduğu sepeti taşıyamayınca sepeti yerden sürüklediği anlar kameraya yansıdı.

Olay, ilçeye bağlı Değirmenaltı Mahallesi’nde meydana geldi. Teze göre, daha önce tanıdığı bir kişinin konutuna giren kadın, eline aldığı kirli sepetle evden elektronik eşya, kıyafet ve 4 bin 500 doları aldı. Aldığı eşyaları sepete koyan bayan, çaldığı eşyaları çıkardıktan sonra yerden sepeti sürükleyerek kurtulmaya çalıştı. O anlar çevredeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kameralara bakarken şok

O anlar çevredeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Daha sonra evine gelen Cengiz Şerbetçi, eşyalarının çalındığını anlayınca güvenlik kameralarını inceledi. Güvenlik kameralarını inceleyen Şerbetçi, evine giren hırsızın daha önce tanıştığı bir kadın olduğunu anlayınca şok oldu. Şerbetçi daha sonra polise şikayette bulundu. Polis ekipleri bayanı yakalamak için çalışma başlattı.

Gazetecilere açıklama yapan Cengiz Şerbetçi, “Öğrendiğim gibi şikayette bulundum. Hanımı daha önce tanıyorum. Buraya bir arkadaşım vasıtasıyla geldi. Olaydan bir gün önce bana ‘Ne var’ diye sordu. yapıyor musun?’ diye sordu, ‘arkadaşımda kalacağım’ dedim. Muhtemelen planını yapmıştır.Kamera kayıtlarından da görülmektedir.3-4 günlük video kaydını izledim.Çok net görünce o olduğunu anladım.Daldım.Baktım. ve bazı eşyalarımın bende olmadığını fark ettim.Daha sonra gardırobuma baktığımda kilidin açık olduğunu ve içindeki eşyalarımın çalındığını gördüm.Özellikle kilitledim, içinde 4 bin 500 dolar param vardı. Başta o olmak üzere birçok eşyamı çaldı. Çamaşır sepetine yükledi, taşıyamayacak kadar doldurdu, kapıyı daha fazla kapatamadı, sürükleyip götürdü” dedi. – TEKİRDAĞ

haber-cerkes.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu